ראשי על האגודה לרפואה ולמשפט כנסים אירועי תרבות סיורי חו"ל קישורים יצירת קשר תמונות
חיפוש באתר
 חברות באגודה
 לוח מודעות
 ארועי תרבות ופנאי
 השתלמויות
 סיורים בארץ
 סיורים בחו"ל
 מאמרים וכתבות
 אות המופת לרופא
 תקנון האגודה
 חברי הנהלה
 כתב העת רפואה ומשפט
השתלמות וסיור בפורטוגל

‏‏‏בס"ד  

8 ימים טיול לפורטוגל בעקבות האנוסים   טיול כוכב

     במסגרת האגודה לרפואה ולמשפט                                                      

                                                                                                                             

תאריך4-11.6.2018              בהדרכתמאיר שוורץ-אלי ברנע-

אשר קרימולובסקי

 


הקדמה

פורטוגל, המדינה המערבית ביותר ביבשת אירופה, אשר נזנחה ונעלמה מתודעת הציבור במשך שנים רבות, חוזרת ובגדול. מי שהייתה "נסיכת הימים" וחלקה עם ספרד את העולם החדש, הולכת והופכת ליעד תיירות מאתגר ומרתק שבו ישן בצד חדש, מסורת בצד קידמה. לנו, כישראלים, "גילוי" פורטוגל מוסיף נדבך נוסף להכרתנו את עברו המרתק של העם היהודי האנוסים בפורטוגל אשר במשך למעלה מחמש מאות שנה שמרו על הגחלת וחלקם חזר לאחרונה ליהדות. נפגוש בעבר המרתק, נבקר בארמונות ומבצרים בני מאות שנים ונטייל באתרים מודרניים בני זמננו המרתקים לא פחות. 

המסלול

 

יום  

יום ב' תל אביב > ליסבון >  טיסת סאן דור לליסבון. טיסה בשעה 14.30

הגעה לליסבון – סיור פנורמי בעיר. ארוחת ערב במלון ולינה.

 

 

יום 2

 יום ג' קסטלו דהוידה > בלמונטה > גוארדה > פורטו

הבוקר ניסע לבלמונטה ­ עיירה ציורית אשר התפרסמה לפני כמאה שנה כאשר התגלו בה, באקראי, משפחות של אנוסים הנוהגים מנהגי יהדות שעברו ביניהם בהסתר במשך כחמש מאות שנה. נבקר בבית הכנסת "בית אליהו" שנבנה במקומו של בית הכנסת שנחרב בפרעות האינקוויזיציה.. נמשיך בנסיעה לגוארדה, נראה את בתי העיירה העתיקים ונתרשם מהמבצרים המזדקרים על רקע אדמה חקלאית עשירה בגידולי גפנים. נטייל בין בתי הרובע היהודי לשעבר ונבחין בצלבים החרוטים על משקופי הבתים המספרים על הנוכחות היהודית הגדולה בעבר. נמשיך בנסיעה דרך העיר העתיקה ויסאו ולעת ערב נגיע לפורטו.  לינה וארוחת ערב.

 

 

יום 3 יום ד' פורטו,עמק דואורו

היום נצא לסיור בעיר השנייה בגודלה בפורטוגל. העיר בנויה על צוקי גרניט המתנשאים מעל נהר הדוארו הנשפך לאוקיאנוס האטלנטי. מכאן יצאו להפלגות יורדי ים מפורסמים ולכאן הגיעו ספינות עמוסות כל טוב. במהלך הסיור נבקר בארמון הבורסה, בתחנת הרכבת הייחודית "סאו בנטו", נראה את מרכז העיר הבנוי מסמטאות מתפתלות הכלולות ברשימת נכסי עולם של אונסקו. בחלקו היהודי של הסיור נבקר בבית הכנסת על שם הנדבן הידוע כדורי. כאן פועלת קהילה קטנה של יהודים בצד אנוסים רבים שהחלו לחזור ליהדות בשנים האחרונות. אחר הצהרים נצא לטיול בעמק הדואורו, מאתרי הטבע היותר ידועים של פורטוגל. לינה וארוחת ערב .

 

 

יום 4  יום ה'  בוסקו > אביירו > קוימברה

 הבוקר נפרד מפורטו וניסע דרומה לעיר אביירו הידועה גם כ"ונציה של פורטוגל". נתרשם מיופייה של העיר, מגשריה הנמוכים, מתעלותיה ומהסירות הצרות להן חרטום גבוה המעוטר בציורים צבעוניים. נמשיך ליער החלומי ­ בוסקו. יער השופע צמחיה ומפלי מים ובו ארמון מדהים ביופיו,. משם נדרים לעיר קוימברה, אשר שימשה זמן מה גם כבירתה של פורטוגל. נסייר בעיר ונבקר באוניברסיטה העתיקה . לינה וארוחת ערב.

 יום  5  יום ו' קוימברה > בטליה > אובידוש > ליסבון

אנו ממשיכים בנסיעה דרומה. נעצור לביקור בעיר בטליה ונראה את מנזר בטליה ­ אתר מורשת עולמית שהוא יצירת מופת גותית. אחר כך נמשיך לאובידוש, עיירה ציורית ומקסימה המשמרת את אווירת ימי הביניים. נהלך ברחוב הראשי ונציץ לסמטאות היפות שבתיהן צבועים בצבע לבן. בשעות אחר הצהרים נגיע לליסבון. הכנות לשבת, קבלת שבת וסעודת שבת.

יום 6 שבת    ליסבון לאחר התפילה וסעודת השבת נצא יחד עם מלווה הקבוצה לסיור רגלי באזור המלון. לאחר צאת השבת – מופע פאדו במלון.

 

יום 7 . יום א'  ליסבון > סינטרה > קשקאיש > קאבו דהרוקה הבוקר נצא לסיור בעיר, נטייל ברובע אלפמה, הרובע העתיק ביותר של ליסבון. כאן התגוררו יהודים עד גירוש פורטוגל במאה ה– 16. נראה את מבצר סן ג`ואו החולש על העיר העתיקה ואזור שפך הנהר. נצפה במנזר ג`רונימו, נראה את אנדרטת מגלי הארצות. אחר כך נצא לטיול סביב החופים המרתקים שבאזור ליסבון, המעוטרים בעיירות ציוריות ובנופים מקסימים. נבקר בנקודה המערבית ביותר באירופה ­ קאבו דה רוקה, ובסינטרה, עיירת הקיט של מלכי פורטוגל, על נופיה וארמונותיה. נמשיך לסיור בעיירה הציורית קשקאיש. בסיומו של יום נשוב לבית המלון.לינה וארוחת ערב.

 

יום 8 יום ב'   ניסע לטומאר, עיר קטנה ויפה מימי הביניים, אשר בה שרידי קהילה יהודית ובית כנסת מהעתיקים באירופה. נסייר בעיירה ונבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת. לאחר הביקור נמשיך לקסטלו דה וידה, כאן חיים עד היום "הנוצרים החדשים" שהם צאצאי האנוסים. נסייר בעיירה ונבקר ברובע היהודי, ה"ג`ודריה", שנשתמר להפליא, בבית הכנסת מימי הביניים שנתגלה בחפירות שנעשו לפני כ­15 שנים והתפרסם במיוחד בעקבות הטקס ונאום הסליחה מהעם היהודי של נשיא פורטוגל דאז מר מריו סוארז.  

 

ליסבון  > תל אביב טיולנו הגיע לסיומו. ניסע לשדה התעופה של ליסבון וממנו נטוס חזרה ארצה

 

(*) הערה:

ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

מחיר הטיול :

מחיר למטייל בחדר זוגי:  1680  יורו   

תוספת לחדר ליחיד: 350  €

 

המחיר כולל

·         טיסות ישירות מת"א לליסבון וחזרה. חב' סאן דור –חב' בת של אל-על

·         מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)

·         7 לינות בבתי מלון ברמת תיירות טובה  . מלון ducitania   .ברמת 4dlx בעיירה פאנלה.טיול כוכב.במלון בריכה חיצונית ובריכה פנימית. טיפולי ספא.

·         כלכלה  על בסיס חצי פנסיון – שבת פנסיון מלא – סנדויצים לצהריים.שף ישראלי .

·         מופע פאדו –שייט בעיר פורטו

·         אוטובוס תיירים ממוזג

·         כניסות לאתרים כמפורט במסלול

·         מדריך מנוסה מצוות מגלים עולם  ומדריכים מקומיים כנדרש                          ט.ל.ח

המחיר אינו כולל

·         ביטוח בריאות ומטען

·         ארוחות שאינן כלולות 

·         שתיה בארוחות המוזמנות

·         תשר 4 יורו ליום לאדם.

הרשמה עד לתאריך 25.3.2018

בברכה,

עציון – מגלים עולם

09-7711711

 

פקס-09-7742508

Etzion68@gmail.com

www.megalim-olam.com

 


| | | | | | | |
בניית אתרים בניית אתרים Media4u נטמיילר נטמיילר דיוור אלקטרוני