ראשי על האגודה לרפואה ולמשפט כנסים אירועי תרבות סיורי חו"ל קישורים יצירת קשר תמונות
חיפוש באתר
 חברות באגודה
 לוח מודעות
 ארועי תרבות ופנאי
 השתלמויות
 סיורים בארץ
 סיורים בחו"ל
 מאמרים וכתבות
 אות המופת לרופא
 תקנון האגודה
 חברי הנהלה
 כתב העת רפואה ומשפט
טקס הענקת אות המופת לרופא
  טקס הענקת אות המופת לרופא הוא האירוע השנתי המרכזי של האגודה לרפואה ולמשפט
בישראל, שכן הוא מסמל את אחת ממטרותיה המרכזיות: שיפור מערכת היחסים שבין הרופא לחולה
 
ואלה הזוכים באות המופת לרופא לשנת 2008
(  לפי סדר הא"ב של שמות משפחתם)
ד"ר גנאם ראסם, קרדיולוג, מרפאה קרדיולוגית, קופ"ח נתניה
ד"ר יצחק זיו-נר, אורטופד, מרכז השיקום, תל השומר
פרופ' נחמה לינדר, ילדים, מרפאה עצמאית,ירושלים

ד"ר גנאם ראסם

נולד ב 1952 בכפר פרדיס, מאז 1981 מתגורר בחדרה, נשוי +3 ו 2 נכדים.

את לימודי הרפואה סיים בטכניון, מכון טכנלוגי לישראל ברפואה, ב 1977 .

את הסטאג', את ההתמחות ברפואה פנימית (מומחה משנת 1984 ) וחלק ניכר מההתמחות בקרדיולוגיה (מומחה משנת 1987 ), עשה במרכז הרפואי הלל יפה, בחדרה.

בשנת 1986 – השתלם בצנתו לב, במרכז הרפואי – רבין (בי"ח בילנסון) ושם גם עבד, בשנים 1988—1990, אז חזר לבית החולים הלל יפה בתפקיד סגן מנהל מחלקה פנימית א' עד 1992 .

בשנים 1992-1982, שימש גם כמרצה ברפואה פנימית ובקרדיולוגיה, בבית הספר לאחיות שבבית החולים הלל יפה.

מאז 1993, הוא משמש קרדיולוג בכיר במרכז הרפואי ספיר, בי"ח מאיר – כפר סבא, ומשנת 2000 מכהן גם כמנהל של מכון הלב בנתניה, במסגרת שרותי בריאות כללית.

ונביא מעט ציטוטים ממכתבי ההמלצה:

מספרת בת של חולת לב, בשם אמה, כי כבר לפני 5 שנים, כששוחררה מאשפוז, לטיפולו של ד"ר גנאם העריכו הרופאים כי לא תחיה יותר משבועיים והיא היתה שבורה מבחינה פיזית ונפשית כאחד.

היום, לאחר 5 שנים ו 2 אשפוזים נוספים בגלל בצקת ריאתית, עדיין חיה ומתפקדת "הכל בזכות היחס החם המסירות האנושית והלבביות אותם הפגין ד"ר ראסם גנאם" שנתן לאם ביטחון להמשיך בחייה.

הבת עצמה, גם היא חולת לב ונמצאת בטיפולו של ד"ר גנאם זה 11 שנים, כותבת על טיפולו שנעשה "בנאמנות אנושיות ומסירות הנפש" "עושה את עבודתו יותר מהנדרש מהתפקיד...", תמיד מאיר פנים, מתעניין במטופל... לאחר סיום הביקור אצלו התחושה שזכינו בטיפול הטוב ביותר בעולם... ההקשבה, הסבלנות והשלווה שהוא נותן לחולים הנמצאים בחרדה ובמצוקה נפשית... ד"ר ראסם תמיד מוצא את המילים הנכונות להרגיע ולהסביר וגם עצה טובה.

וזאת למרות העומס הרב שבו הוא נתון."

במכתב אחר מתואר ד"ר גאנם כמי ש"מאזין בסבלנות לתיאור הטרדות והבקשות..., מקבל אותנו לשיחות פעמים אין ספור של הסברים רפואיים שמשרים עלינו רוגע ואופטימיות שכל חולה כה זקוק להם והרגשה שיש על מי לסמוך. תורם מהידע שלו, מייעץ, מסביר, מדבר בגובה העיניים (תכונה די נדירה במחוזותינו) רופא בעל שיעור קומה, ידען, אנושי ומעל לכל – אדם. בקיצור, רופא שאם נחוש כאב או נזדקק לעצה רק בהשגחתו ובטיפולו היינו בוחרים...

נכס אמיתי לחולים ולמרפאה שבהנהלתו. אשרינו שזכינו להיות מטופלים שלו".

ד"ר יצחק (צאקי) זיו – נר

נולד בתל אביב בשנת 1953 . בן לניצולי שואה.

למד רפואה (1981-1975 ) באוניברסיטת בן גוריון בנגב. ומאז הוא משרת במרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר.

השתלם בכירורגיה אורטופדית (מומחה מ 1990 ) ואח"כ ברפואה פיסיקלית ושיקום (מומחה מ 1995 ).

בשנת 1995 הקים וניהל עד שנת 2002 את המרפאה לרפואה משלימה, המשלבת טיפולים ומחקר ועוסקת בהתווית מדיניות של שילוב רפואה משלימה בשיקום.

מאז שנת 2002 מכהן כמנהל המחלקה לשיקום אורטופדי במרכז השיקום, בתל השומר. עשה השתלמות עמיתים (fellowship ) באנגליה בנושא קרסול וכף רגל, עם דגש על כף הרגל הסוכרתית, ומאז 2004 מכהן כיו"ר "החברה הישראלית לרגל הסוכרתית" . השתלם גם בתחום הגישור במסגרת הר"י ואח"כ בקורס מתקדם משולב הר"י ומשרד המשפטים ומשמש כדיין בבית הדין למשמעת של נציבות שירות המדינה. מאז 1995 מרצה בביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר (אוניברסיטת ת"א) במקצועות: רפואה פיסיקלית ושיקום, רפואת ספורט ואורטופדיה. מנחה סטודנטים לרפואה ופיסיותרפיה, לתואר שני ודוקטורט. חוקר ומחבר עבודות מדעיות שפורסמו ושזכו להצגה בכינוסים רפואיים ופעיל גם במסגרת הר"י וקשרי חו"ל.

ייסד וניהל את "המרכז הישראלי לרפואת אומנויות הבמה". מרפאה בה טיפל בהתנדבות ברקדנים ובמוסיקאים, משמש כיו"ר ועדת מקצוע עליונה במחול, במשרד החינוך. חבר בוועדה רפואית בינלאומית בשייט בספורט נכים. מלא תפקיד רשמי באולימפיאדות אתונה (2004 ) וסין (2008 ) ובוועדות רפואיות שונות ועוד.

וכך נאמר במכתב של חבר לעבודה שהיה בין ממליציו: "יחודו של ד"ר זיו – נר הוא באישיותו יוצאת הדופן. מסירותו האינסופית לכל תחום שהוא לוקח לידיו, נועם הליכותיו, סבלנות אין קץ לשמוע את האחר ולהתחשב ברצונותיו ובדעותיו, גישתו הישירה והידידותיות עם כל אחד, בין אם הוא מטופל, קרובו של המטופל, רופא קולגה, חבר לעיסוק הציבורי. תמיד בגובה העיניים, תמיד בענווה, תמיד ברצון עז לעזור ולמצוא פתרונות, ללא פשרות, ללא הרף עוסק באיתור רעיונות חדשניים, אינו קופא על השמרים פתוח לכל הצעה ונכון לכל סיכוי חדש, שיוכל לסייע למטופליו".

שייטים מנבחרת הנכים של צה"ל, כותבים: "... טופלנו ע"י ד"ר זיו – נר במסירות אין קץ, ללא התנשאות וללא מגבלת זמן ומקום... עשה איתנו ימים כלילות... קבלנו מד"ר זיו – נר חיזוקים, אוזן קשבת והרבה אמפטיה... עודד אותנו מוראלית היה "הרוח הקדמית שהובילה אותנו לאורך כל הדרך".

במכתב אחר כותבת רקדנית: "המחול תובע מחיר גופני שלעיתים רקדן אינו מצליח להתמודד מולו לבדו... בזכות טיפולו של ד"ר זיו – נר ... אני ממשיכה למלא את ייעודי, להביא את המחול לכל קהל בכל מקום... קשה לתאר את ההרגשה, שאם לרגע אינני יכולה לסמוך על עצמי... יש מישהו אחר (רופא ידען, מקצוען) שעליו אני יכולה להסתמך".

פרופ' נחמה לינדר

נולדה וגדלה בירושלים. נשואה ואם ל - 4 ולה נכדה.

למדה רוקחות באוניברסיטה העברית בירושלים ואת לימודי הרפואה סיימה בשנת 1978 .

1984-1979, התמחות ברפואת ילדים, בבית החולים הדסה, עין כרם.

1990-1985, התמחתה ברפואת ילודים ופגים, בהדסה ואח"כ בקולומבוס אוהיו, ארה"ב.

1997-1990, רופאה בכירה במחלקת פגים במרכז הרפואי שיבא, תה"ש.

2006-1997, רופאה בכירה במחלקת פגים בבית החולים לילדים, שניידר.

2006 – עד היום- מנהלת את מחלקת הילודים במרכז הרפואי רבין, בלינסון.

ב 1991 פתחה, ומאז מנהלת, מרפאה עצמאית לרפואת ילדים בירושלים (בגוש 80 במגזר החרדי למרות שהיא חילונית) .

מרצה מצטיינת ברפואת ילדים בביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר (אוניברסיטת ת"א).

מדריכה של סטודנטים לרפואה לעבודות גמר לתואר דוקטור לרפואה, ועבודות במדעי יסוד של מתמחים ברפואת ילדים.

פרסמה מעל ל – 100 פרסומים מחקריים, הרצתה והציגה עבודות מחקר בכנסים בינלאומיים.

וכך נכתב עליה במכתבי ההמלצה: "היא הוכיחה תמיד ידע מקצועי מעודכן, מסירות, אכפתיות וזמינות בכל מקרה ומקרה. היא מאירת פנים, סבלנית ומתעניינת בכנות בכל דבר, שמחה לעזור בכל תחום ... הילדים אוהבים לבוא למרפאתה כי זה הרבה יותר מסתם ביקור,...."

"כל ילד חושב שזו הרופאה הפרטית שלו, אע"פ שעליו להמתין בתור ארוך כדי שיזכה להיכנס לחדרה".

היא מתקשרת מצוין עם לקוחותיה למרות המחשב. היא יוצאת מחדרה לקראת הבא בתור, ומקבלת אותו בחיוך ובברכה. זוכרת את שמו ואת כל ההיסטוריה הרפואית שלו, לרוב גם את ההיסטוריה המשפחתית. היא מתייחסת לילד עצמו, משחקת עימו, שואלת לשלומו, ומדובבת אותו לספר לה על סיבת בואו ועל הרגשותיו. מקשיבה לכל סיפוריו גם אם אינם שייכים לעניין הרפואי... אף פעם לא תשמעו את הרופאה אומרת "ילדים שקט, אל תפריעו".

"הילדים המתבגרים יוצאים ממנה תמיד רגועים. היא מסבירה להם כיצד מתפקד הגוף, מהי הבעיה ומהן הדרכים שלפי הרפואה מומלץ לטפל. כל אחד מקבל שיעור מעשי באנטומיה".

"היא מתעניינת בהתקדמותם הלימודית של הילדים, מגרה אותם להרחיב את ידיעותיהם". מורה הנתקלת בבעיות רפואיות אצל הילדים איתם היא עובדת, כותבת שפרופ' לינדר תמיד מוכנה לכוון אותה ולענות על כל בעיה שמתעוררת אצל הילדים למרות שאין הם לקוחות שלה.

"בכל דברינו הנ"ל לא התייחסנו למקצועיותה ואבחנותיה הקולעות, לעקביות בטיפול ולהתעניינות במצב החולים, מחוץ לשעות המרפאה, שידועים בעירנו ירושלים לכל..."

ומוסיף אחד האבות: "גם חשוב לציין, איך שרופאה חילונית בוחרת לשמש את הציבור החרדי בירושלים, היא דוגמת פאר לאחות את הקרעים הפוקדים את בני עמנו... במחיצתה אפשר לשכוח, בן רגע, שיש בכלל מתיחות בין דת למדינה, או שקיימת מלחמת ערכים בארצנו... ההבדלים שבינינו אינם מפריעים לאישיות שלה, להעניק לנו תחושת מציאות של משפחה אחת אוהבת".

 

| | | | | | | |
בניית אתרים בניית אתרים Media4u נטמיילר נטמיילר דיוור אלקטרוני