דבר היו”ר

קוראים יקרים,

 

המפגש שבין המשפט, הרפואה והאתיקה הרפואית הוא מפגש מורכב ורב ממדי, לעיתים אף טעון  ומטבע הדברים יוצר מתחים ואנומליות, שההשלכות שלהם, לעיתים, קשות ויקרות הן לפרט והן למערכת.

אני סבורה כי תפקידנו כאנשי מקצוע הוא ליצור ולעודד שיח בינתחומי פורה ומפרה, שיש בו כך אני מאמינה, להפחית ולו במעט מאותם מתחים ואנומליות.

על בסיס מודולה להוראת נושא המשפט הרפואי לצוות הרפואי שפיתחתי, נבנה קורס במשפט רפואי, המיועד לאנשי צוות רפואי וזאת מתוך שאיפה להקנות ידע ועמדות מתאימים.

הקורס מקדם את אחת ממטרותיה המרכזיות של האגודה לרפואה ולמשפט בישראל – יצירת שיח של הבנה, הדדית ושיתוף פעולה פורה בין עולם הרפואה לעולם המשפט.

מחזור ראשון של הקורס במשפט רפואי, בשיתוף המכון לאמנויות המשפט בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת”א, התקיים בסמסטר אביב 2018 ונחל הצלחה גדולה מאוד. השתתפו בו 50 רופאים ואחיות מכל רחבי הארץ. חלקם משמשים כיום שגרירי רצון טוב ליצירת אותו שיח בינתחומי לטובת המטופלים והמטפלים. המחזור השני של הקורס יחל בסמסטר אביב 2019.

האגודה לרפואה ולמשפט בישראל מקיימת, כל העת, ימי עיון יחודיים, כנסים, השתלמויות, במות ציבוריות לרפואה ולמשפט, טקס “אות המופת” לרופאים מצטיינים, דיונים מולטידיספלינריים בנושאים נבחרים, פעילויות חברתיות לחברי האגודה ומחקרים. לאגודה לרפואה ולמשפט כתב  “רפואה ומשפט”, שהתבסס במהלך השנים ככתב עת מוביל ומוערך בתחום.

כחלק ממאמצי האגודה לקדם את השיח הבינתחומי, אני שמחה להציג בפניכם את המגזין האינטרנטי הראשון של האגודה לרפואה ומשפט, שמטרתו להביא בפניכם, באופן נגיש וקל לשימוש, מגוון ידיעות, דעות ומחקרים בתחומים המשיקים שבין הרפואה, המשפט והאתיקה הרפואית.

המגזין האינטרנטי מוקדש לזכרה של רומי אלי לוסקי ז”ל שנפטרה והיא בת 15 שנה בלבד. משפחתה תרמה תרומה יפה לאגודה לרפואה ולמשפט.

 

אני קוראת לכם להצטרף לאגודה, ליטול חלק בפעילויותיה ולתרום להעשרתן.

 

נשמח לקבל משובים, הצעות לשם למגזין שאך נולד והצעות לשיפור המגזין האינטרנטי.

 

קריאה מהנה!

ד”ר רינה רחמני רבינוביץ’, עו”ד
יו”ר האגודה לרפואה ולמשפט בישראל

כתיבת תגובה

סגירת תפריט